Dünden Hızlı Olmak

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’ da, kafasında tek bir düşünce vardır. En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek, yoksa aslana yem olacaktır.

Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da, kafasında tek bir düşünce vardır. En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, yoksa açlıktan ölecektir.

İster aslan ister ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin.”

Hayat, yaşam adlı koşuyu ne kadar güzel anlatmış Afrika atasözü, bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir. Çünkü; eğer aslansanız ve en yavaş koşan ceylanı bir önceki gün yakalamışsanız ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan sizden daha hızlıdır. O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir. Yok eğer ceylansanız ve henüz aslana yem olmamışsanız hızınızı düne göre mutlaka arttırmalısınız, çünkü sıra size gelmiş olabilir.

Kıymetli Kardeşlerim

Şimdi kendi kendinize; ondan, şundan, bundan değil “dünden” hızlı mısınız? Sorma zamanı değil mi sizce de….

Doğumuyla başlayıp ölümüyle biter insanın yeryüzündeki serüveni. Doğum ve ölüm arasında geçen süre ise bir göz açıp kapama misali kadardır. Şöyle bir an herkes şuan ki düşünsün ve sonra geriye doğru geçen yılları bir tefekkür edelim. Kimimiz 15, kimimiz 20,25,30,40,50 yaşında Bu kadar sure ne zaman geçti diye şöyle birkaç saniye düşünelim. Sanki göz açıp kapanan süre kadar geliyor bana sizce de öyle değil mi …?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir